Bezpieczny plac zabaw

0
430
Bezpieczny plac zabaw

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest bezwzględnym priorytetem. To my rodzice i opiekunowie odpowiadamy za to, by warunki w jakich przebywają nasi podopieczni spełniały wszystkie normy bezpieczeństwa. Zarówno w domu jaki i w placówkach oświatowych dzieci są pod stałą kontrolą dorosłych. Co jednak z osiedlowymi i parkowymi placami zabaw. Te coraz atrakcyjniejsze i rozleglejsze obiekty stanowią częsty cel rodziców chcących zapewnić swoim pociechom trochę świeżego powietrza i ruchu.

Odpowiednia nawierzchnia na placu zabaw

Po dotarciu do nich zachęcamy dziecko do zabawy a sami pogrążamy się w lekturze ulubionej książki czy też rozmowie ze znajomymi. Najczęściej nie zastanawiamy się nawet czy plac zabaw jest dla naszego dziecka bezpieczny. Z góry zakładamy, że skoro jest przeznaczony dla dzieci to pewnie tak jest. Ale czy na pewno? Bezpieczne nawierzchnie placów zabaw to warunek konieczny. Muszą zapewniać odpowiednią amortyzację ewentualnych upadków oraz zapobiegać poślizgnięciom biegających dzieciaków. Wiele atrakcji to przyrządy typu zjeżdżalnie, drabinki czy domki na drzewie. Tempo zabawy czy wzajemne interakcje pomiędzy dziećmi w połączeniu z charakterystyką tych konstrukcji powodują, że upadki są na porządku dziennym.

Bezpieczeństwo na placu zabaw

Dzięki standardom bezpieczeństwa jakie zapewniają bezpieczne nawierzchnie tworzone przez płyty na plac zabaw, te upadki nie powodują nieprzyjemnych konsekwencji, a zabawa może trwać bez zakłóceń. Dobra zabawa to bezpieczna zabawa. Jeżeli nasz plac zabaw będzie posiadał sprawne i bezpieczne elementy a powierzchnia pokryta będzie wysokiej jakości płytami gumowymi, to nasze dzieci będą tam po prostu dobrze się bawić. Dla nas również będzie to czas relaksu i odpoczynku, który doda nam pozytywnej energii na dalszą część dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here