Dlaczego warto palić pelletem?

0
388
Dlaczego warto palić pelletem?

Warto wiedzieć, że wybór odpowiedniego ogrzewania nie jest tak łatwą decyzją, jak mogłoby się wydawać. Zależeć będzie bowiem od niej nie tylko komfort cieplny użytkowników danego gospodarstwa domowego, ale również stan domowego budżetu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób rezygnuje z kotłów na węgiel i ekogroszek i decyduje się na ekologiczne kotły na pellet. Jak wybrać najlepszy skład opału?

Czym dokładnie jest pellet energetyczny?

Pellet jest w najprostszym możliwym ujęciu paliwem z biomasy, które jest przeznaczone do ogrzewania różnych budynków. Jest to trocina sprasowana pod stosunkowo wysokim ciśnieniem. Występuje w postaci granulatu, czyli walców, których średnica oscyluje od 6 do 8 mm. Godny uwagi jest fakt, że pellet drzewny produkuje się z drzew iglastych.

Lepszym rozwiązaniem będzie ekogroszek czy pellet?

Osoby, które planują ogrzewać dom kotłem muszą bardzo poważnie zastanowić się nad wyborem wspomnianego produktu. Można bowiem postawić na kocioł na pellet lub ekogroszek. Biorąc pod uwagę kryterium finansowe zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie węgiel. Jest to bowiem jedno z najtańszych paliw dostępnych na rynku. Z kolei osoby, które interesuje bardzo wysoka kaloryczność czy efektywność cieplna, powinny postawić na pellet. Godny uwagi jest fakt, że obecnie jedna paleta pelletu z transportem kosztuje od 1040 do 1080 złotych.

Nie można oczywiści przed podjęciem ostatecznej decyzji zapomnieć o kwestii ekologicznej. Paliwa stałe podczas spalania będą emitowały bardzo duże ilości zanieczyszczeń. W rezultacie będą one tworzyły smog niebezpieczny dla zdrowia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany pellet jest nie tylko i wyłącznie czystym, ale również ekologicznym paliwem charakteryzującym się bardzo niską emisja zanieczyszczeń. Nie wszyscy również wiedza, że uzyskany z niego popiół można bez większego problemu wykorzystać, jako nawóz naturalny do ogrodu.

Warto również zaznaczyć, że węgiel jest nieodnawialnym źródłem energii, które w pewnym momencie się wyczerpie. Z kolei wspomniany pellet nigdy się nie skończy.

Na jaki pellet warto się zdecydować?

Rekomendowane jest kupowanie tylko i wyłącznie takiego pelletu, który został właściwie przebadany. Musi spełniać nie tylko i wyłącznie konieczne parametry techniczne, ale również powinien uzyskać certyfikat, który będzie potwierdzał jego jakość. Wspomniana certyfikacje będzie dowodem na to, że producent spełnił wszystkie normy związane z jakością produktu. Należy również zaznaczyć, że w składzie pelletu energetycznego nie znajdują się praktycznie żadne chemiczne zanieczyszczenia.

Potrzebujesz wysokiej jakości Pelletu drzewnego? Zapraszamy do firmy LipnowskiOpal.pl.

Pellet Włocławek
LipnowskiOpał
ul. Górna 28B
87-600 Lipno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here