Jak w ciekawy sposób oświetlić swój ogród?

0
122
Jak w ciekawy sposób oświetlić swój ogród?

Oświetlenie ogrodu jest bardzo istotne nie tylko w porze letniej, gdy spędzamy w nim sporo czasu. Pomaga nam również wyróżnić dom na tle innych, a także odnaleźć prawidłową drogę, tak aby nie przechadzać się po trawie. Choć bardzo modne są ostatnio latarnie ogrodowe, to warto zainteresować się również girlandami z żarówek, które sprawdzają się zwłaszcza przy altankach bądź na gankach.

Ciekawy pomysł na piękne oświetlenie

Girlanda z żarówek zdobyła sporą popularność kilka lat temu, lecz wtedy była wieszana głównie na ogródkach piwnych czy restauracyjnych. Zdecydowanie rzadziej na jej zakup decydowali się właściciele domów jednorodzinnych sądząc, że daje ona mało światła i nie jest zbyt wydajna. Tymczasem okazuje się, że nowoczesna girlanda z żarówek może nie tylko doświetlać ogródek, ale nawet w pełni go oświetlać. Dzięki temu nie tylko zadbamy o odpowiednie natężenie światła, ale również o cudowną atmosferę. Girlanda z żarówek to doskonały wybór zarówno dla domów, jak i ogródków działkowych. Sprawdzi się ona w szczególności na gankach bądź przy altankach, jednak niektórzy zdobią nią również małe drzewka czy krzewy. Wybór tak naprawdę należy do nas i tego, jakie mamy wyobrażenie idealnego ogrodu. Co istotne, girlandy z żarówek pomagają nam stworzyć cudowną atmosferę w naszym ogrodzie. Idealnie sprawdzają się nie tylko latem, ale również jesienią czy zimą, zastępując tym samym dekoracje bożonarodzeniowe.

Duży wybór, dobre ceny

Girlandy z żarówek nie kojarzą się już z lampkami bożonarodzeniowymi, a wręcz przeciwnie – bardzo chętnie wieszamy je w ogrodzie przede wszystkim w porze letniej bądź jesiennej. Do wyboru mamy różnego typu modele, przy tym różnią się one przede wszystkim długością kabla (a więc i ilością żarówek) oraz rodzajem emitowanego światła. Konkretną girlandę możemy więc dobrać idealnie do naszych potrzeb, preferencji oraz oczekiwań. W sklepach dostępne są również komplety żarówek, które można swobodnie wymieniać na przykład w razie przepalenia się jednej z nich. Dobierając girlandę do ogrodu, należy kierować się przede wszystkim jej przeznaczeniem. Niektóre modele przeznaczone są do użytku wewnętrznego, jednak my musimy zwrócić uwagę na te, których można używać na zewnątrz. Chodzi przede wszystkim o to, że zewnętrzne girlandy z żarówek odporne są na działania czynników niekorzystnych, takich jak deszcz czy promieniowanie słoneczne. Dzięki temu mamy pewność, że posłużą nam one przez dłuższy czas, a my z ich pomocą stworzymy ciekawą, romantyczną atmosferę w naszym ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here