Rodzaje posadzek przemysłowych

0
343
Rodzaje posadzek przemysłowych

Posadzki przemysłowe to jeden z ważniejszych aspektów wyposażenia wszelkiego rodzaju hal, budynków magazynów i innych obiektów przemysłowych. Posadzki przemysłowe muszą wytrzymać wielotonowe obciążenia różnego typu. Takie podłoża wykazywać się muszą dużą odpornością na czynniki termiczne czy mechaniczne.

Posadzki przemysłowe powinny być szczelne, łatwe w utrzymaniu czystości i niezwykle odporne na ścieranie

Na rynku istnieje kila rodzajów takich przemysłowych posadzek. Ze względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane wyróżniamy:

  • posadzki betonowe – do niedawna najczęściej spotykany rodzaj posadzek w wielu obiektach przemysłowych. Wykonane są z różnego rodzaju mieszanek betonowych z dodatkami tworzyw sztucznych, włókien stalowych oraz środków przeciwskurczowych. Są bardzo odporne na zginanie, ściskanie i działanie sił udarowych.
  • posadzki poliuretanowo – cementowe – wykonane są z mieszanki kruszywa, cementu oraz preparatu polimerowego. Tam gdzie wjeżdża ciężki sprzęt kołowy, tam tego typu posadzki znajdą najlepsze zastosowanie. Dodatkowo są bardzo odporne na wodę.
  • posadzki żywiczne – głównym spoiwem w tego typu posadzkach są żywice epoksydowe i poliuretanowe. Tego typu posadzki nie są już tak odporne na ścieranie czy na działanie sił udarowych ale w zamian są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju związki chemiczne i tzw. starzenie się.
  • posadzki ceramiczne – czyli posadzki na które składają się małe płytki ceramiczne, przytwierdzone do podłoża za pomocą specjalnych klejów epoksydowych i mineralnych. Są odporne na silne środki chemiczne i gwałtowne zmiany temperatury, ale bardzo słabo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here