Skup złomu Szczecin

0
97
Skup złomu Szczecin

Skup złomu to miejsce, gdzie możemy poddać recyklingowi wszelkiego rodzaju złom stalowy i metali kolorowych. Nie każdy jednak wie, jak funkcjonuje takie miejsce, co dzieje się ze sprzedanym złomem oraz ile jest wart dany rodzaj tego surowca wtórnego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o złomowisku w Szczecinie, sprawdź koniecznie ten wpis.
Skup złomu to przede wszystkim miejsce, gdzie odpad stalowy może rozpocząć podróż do miejsca, gdzie od nowa stanie się wykorzystywanym przez nas przedmiotem, lub elementem urządzenia bądź pojazdu. Wielu z nas doskonale wie, jak wygląda skup złomu, nie wszyscy jednak wiedzą, jak ważną funkcję pełnią tego rodzaju punkty na mapach naszych miast. Dlatego też warto poznać rodzaje skupów złomu oraz to ile dzięki nim można zyskać.

Skupy złomu możemy spotkać zarówno na obrzeżach miast, jak i bliżej centrum. W bardzo wielu przypadkach im bliżej centrum miasta tym skup złomu dysponuje mniejszym placem magazynowym, co niejako wymusza na nim specjalizację w rodzaju złomu, jaki może przyjmować. Skupy złomu ulokowane blisko centrum miasta, w swojej ofercie mają również możliwość odebrania złomu od klienta, co pozwala im zaplanować optymalną trasę, w celu zapełnienia przestrzeni ładunkowej w pojazdach ciężarowych, które kierowane są następnie do większych punktów skupu złomu na obrzeżach miast.

Skup złomu Szczecin

W przypadku większych punktów, jak „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki” w Szczecinie, mamy o wiele większe możliwości sprzedania złomu niż ma to miejsce w wielu mniejszych skupach bliżej centrum Szczecina. „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki” to firma, która oferuje przede wszystkim:

  • demontaż i rozbiórkę konstrukcji stalowych,
  • transport złomu, w tym transport z wykorzystaniem HDS,
  • wynajem kontenerów,
  • nabrzeże przeładunkowe,
  • bocznicę kolejową,
  • analizę składu chemicznego metalu.

Cena złomu w Szczecinie

W skupie złomu w Szczecinie, bez problemu możemy sprzedać złom, w tym złom stalowy, żeliwny, stopowy i złom metali kolorowych. W zależności od rodzaju i ilości złomu, jaki chcemy sprzedać, jego cena może ulegać zmianie. W wielu skupach złomu otrzymamy niższą cenę, jeśli chcemy sprzedać mniej niż sto lub tysiąc kilogramów złomu. Jeśli chodzi o przybliżone ceny samego złomu w Szczecinie to złom stalowy niewsadowy, w zależności od kategorii, oscylował w przedziale 1000-1500 złotych za tonę, natomiast złom stalowy poprodukcyjny był wart około 1350 złotych za tonę. W przypadku aluminium cena jednego kilograma zaczynała się od około 5 złotych i kończyła w okolicy 10 złotych za kilogram linki czy felgi aluminiowej. Jeśli poruszamy ceny miedzi w Szczecinie, to miedź była skupowana w cenie 26 – 32 złote za jeden kilogram tego złomu. W przypadku rzadziej spotykanych metali jak brąz i mosiądz, cena jednego kilograma utrzymywała się w okolicy 22 złote za kilogram.

Jeśli chcesz poznać szczegółowe ceny złomu, koniecznie sprawdź stronę skupu złomu w Szczecinie, która jest dostępna pod adresem www.zlomkubacki.pl. Pamiętaj, że ceny złomu są uwarunkowane od wielu czynników, dlatego mogą ulegać ciągłym wahaniom w zależności od popytu i podaży, jakie panują w tym sektorze.

Rodzaje skupów złomu

Skupy złomu w wielu przypadkach mogą specjalizować się w wybranych działaniach. Bardzo często możemy spotkać złomowiska, które oprócz handlu samym złomem, specjalizują się w złomowaniu pojazdów osobowych i ciężarowych, oraz ich częściowym recyklingiem i demontażem. Tego typu miejsca są bardzo często odwiedzane przez osoby, które remontują swoje już wiekowe samochody i szukają dla nich części zamiennych. To, czego skup złomu nie może spieniężyć przez sprzedaż do huty, stara się bardzo często zaoferować klientom indywidualnym, którzy w wielu przypadkach mogą zaoferować znacznie korzystniejszą cenę niż równowartość tego produktu w klasyfikacji złomu.

Drugim rodzajem skupów złomu są duże firmy z bardzo dobrze rozwiniętym działem logistyki. Tu możemy spotkać miejsca, gdzie pracują osoby wyspecjalizowane w cięciu i demontażu konstrukcji stalowych. Pozwala to na obsługę dużych zleceń, gdzie potrzebne są skoordynowane działania zarówno od strony demontażu, jak i samego transportu złomu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skupie złomu w Szczecinie, sprawdź koniecznie stronę www.zlomkubacki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here