W jakich wnętrzach sprawdzą się modne tapety ścienne?

0
515
W jakich wnętrzach sprawdzą się modne tapety ścienne?

Tapetowanie pomieszczeń staje się coraz bardziej popularne. Ozdobne warstwy do niedawna kojarzone z niemodnymi już aranżacjami, coraz częściej znajdują zastosowanie w pomieszczeniach urządzanych zgodnie z najnowszymi trendami aranżacyjnymi. Doskonale sprawdzają się w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych i kuchniach. Co warto wiedzieć o nowoczesnych tapetach i jak wybierać odpowiednie?

Oryginalne wzory i innowacyjne rozwiązania

Tapety ścienne to bogata oferta różnorodnych ozdób, które dopasować można do każdego spośród modnych stylów wnętrzarskich. Do najbardziej popularnych rodzajów należą fototapety, tapety 3D, wzory geometryczne oraz imitacje powierzchni drewnianych lub kamiennych. Oprócz nich odnaleźć można wiele ciekawych designów, które z pewnością okażą się doskonałym rozwiązaniem w sypialniach dzieci oraz luksusowych pomieszczeniach w stylu glamour.

Poszukując odpowiedniej tapety, warto zwrócić uwagę na to, aby była odpowiednio dopasowana do pomieszczenia. W niewielkich wnętrzach zaleca się umieszczać dekoracje w jasnych kolorach. Optyczne powiększenie można uzyskać również dzięki połyskującym elementom i przestrzennym wzorom. Ważne jest również to, aby akcesorium okazało się wystarczająco trwałe i dostosowane do panujących w pomieszczeniu warunków. Szczególną wagę do właściwości tapety powinny przywiązać osoby, które planują umieścić ją w kuchni. Dekoracyjna warstwa na ścianach w tym pomieszczeniu musi być odporna na szkodliwe działanie wilgoci i detergentów oraz odbarwienia. Jednymi z bardziej polecanych są w takiej sytuacji modele winylowe.

Jak dopasować tapety do pomieszczenia?

Urządzając modne wnętrze, warto zwrócić uwagę na spójność aranżacyjną wszystkich elementów wyposażenia. Osoby, które decydują się na tapetę, powinny dopasować ją do wybranego stylu. W pomieszczeniach glamour i retro doskonale zaprezentują się egzemplarze z połyskującymi, florystycznymi motywami. Tapety do salonu w konwencji skandynawskiej powinny posiadać stonowane barwy. Dobrym wyborem będą tutaj fototapety z pejzażami surowych lasów. Do aranżacji loftowej warto dopasować tapetę imitującą ścianę z cegły.

Tapetując pokój, warto rozważyć kilka opcji. Wiele osób decyduje się na równomierne pokrycie ozdobą powierzchni wszystkich ścian. Modne rozwiązanie to również umieszczenie dekoracji z wyrazistym wzorem na jednej ścianie i pokrycie pozostałych skomponowanymi z nią farbami. Dobrym pomysłem może okazać się też położenie tapety z delikatnym designem na dwóch sąsiadujących ze sobą powierzchniach.

Nowoczesne ścienne tapety doskonale komponują się z pomieszczeniami w każdym stylu. Odpowiednio dopasowane umożliwią nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i podkreślenie walorów estetycznych aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here