Balustrady Inox-stal – rozwiązanie ponadczasowe

0
944
Balustrady Inox-stal - rozwiązanie ponadczasowe

Balustrady Inox-stal to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi zarówno o architekturę industrialnych wnętrz, jak i obudowę schodów na zewnątrz obiektu.

Dlaczego wybrać balustrady ze stali nierdzewnej?

Balustrady na balkonie, schodach czy tarasie stanowią nie tylko ozdobę, ale również trwałe zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. W porównaniu z drewnem są bardzo odporne i praktycznie niezniszczalne nawet przez ciężkie warunki atmosferyczne. Niestraszne im zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Dla ciebie, jako użytkownika, ważny powinien być fakt, iż tego produktu nie trzeba malować czy czyścić po zimie. Materiał nie wymaga żadnych dodatkowych prac konserwacyjnych, aby zawsze wyglądał jak nowy. Gotowe poręcze ze stali nadadzą każdemu wnętrzu idealnego charakteru. Świetnie komponują się z elementami wykonanymi z drewna – szczególnie z dębu olejowanego oraz buka.

Stal połączona ze szkłem? Tak!

Balustrada, której wypełnienie stanowi element wykonany ze szkła, kojarzyć ci się może przede wszystkim z wnętrzami biurowymi. Teraz masz możliwość montażu takich balustrad w swoim domu, na balkonach czy tarasie. Z pewnością ich wygląd oraz jakość usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednego odbiorcę. Możesz pokusić się także o wypełnienie balustrad ze stali nierdzewnej linką metalową bądź drewnem. Wszystko zależy od twojej wyobraźni oraz dobrego kontaktu z firmą, którą wybierzesz.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że producenci używają różnego rodzaju stali. Najczęściej balustradę wykonuje się ze stali nierdzewnej aisi. Najpopularniejszym gatunkiem jest rodzaj 304. W warunkach zewnętrznych stosowana jest stal nierdzewna AISI 316. Ten rodzaj idealnie nadaje się na balustradę zewnętrzną na tarasach czy balkonie.

Nie tylko gotowe balustrady systemowe

Jeśli inwestujesz w balustrady nierdzewne, pamiętaj, by mocowania balustrad oraz inne elementy również były wykonane z tego samego materiału. Na rynku znajdziesz firmy, które oprócz balustrady ze stali nierdzewnej mają w ofercie także takie elementy ze stali, jak: antresole, zabezpieczenia okien czy poręcze. Ze stali nierdzewnej firmy mogą wykonać dla ciebie także drabinki, karnisze oraz stojaki na rowery.

Przed przystąpieniem do inwestycji warto, byś zapytał przedstawiciela wybranej firmy o koszty inwestycji. Czasem może okazać się, że firma ze Zgierza, która obsługuje klientów na terenie całego kraju jest konkurencyjna w produkcji opierzenia na balkon, a w jej ofercie znajdują się lepsze słupki czy stosowne uchwyty. Warto dobrze poszukać, bo balustrady nierdzewne to inwestycja na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here