Dekoracje stołu do każdego domu

0
421
Dekoracje stołu do każdego domu

W obecnych czasach często żyjemy w pośpiechu, goniąc za codziennymi sprawami. Chcemy więc, by dom był naszą ostoją, odskocznią, miejscem w którym zregenerujemy siły i nabierzemy nowej energii na spotkanie z kolejnym dniem pełnym wyzwań. Naturalnym jest więc, że chcemy by to miejsce naszej ostoi było jak najlepiej urządzone, ze smakiem i gustem odpowiadającym naszym wymaganiom.

Elementy dekoracji wnętrz

Szukamy zatem pięknych elementów dekoracji wnętrz- zasłon w interesujących kolorach i wzorach, dywanów czy obrazów nadających naszym pomieszczeniom charakteru. Dopełnieniem okazują się drobne, ale wiele znaczące elementy takie jak dopasowane kolorystycznie poduszki, świece zapachowe o interesującym aromacie czy też bieżniki na stół. W tak dobrze urządzonym miejscu (które aranżujemy sami czy też z pomocą wykwalifikowanego architekta) dobrze czujemy się zarówno my, jak i nasza rodzina. Możemy tam spędzać razem czas na wspólnych aktywnościach czy też odpoczywać każdy zajęty swoją własną rozrywką. Nie tylko jednak domy mogą być ładnie i gustownie urządzone- właściciele małych mieszkań również mogą zagospodarować swoje przestrzenie w interesujący, a jednocześnie ekonomiczny sposób.

Skąd czerpać inspiracje?

Inspiracji zaczerpnąć można z rozmaitych źródeł- chociażby z popularnych w telewizji programów na temat dekoracji wnętrz, internetu, książek czy katalogów wnętrzarskich. Radą często służą także pracownicy sklepów meblowych czy budowlanych. Warto pamiętać jednak o tym, by nie popełniać częstych błędów w aranżacji małych wnętrz, które mogą zabrać nam, i tak już ograniczoną, przestrzeń i optycznie pomniejszyć oraz przytłoczyć mieszkanie. Takim błędem jest na przykład nadmiar mebli i dodatków, nietrafiona i ciężka aranżacja okna czy nadmiar wzorów, faktur i stylów.

Wiele złego może zdziałać także źle rozplanowane oświetlenie- małe mieszkania potrzebują bowiem wielu źródeł światła, najlepiej sprawdzi się oświetlenie wieloźródłowe (lampy ścienne, listwy LED, oprawy halogenowe, lampy stołowe lub podłogowe). Należy pomyśleć o funkcjonalnej aranżacji. Aranżacje małych wnętrz należą do najtrudniejszych, więc trzeba poświęcić temu dużo czasu i odpowiednio rozplanować układ pomieszczeń oraz rozstawienie mebli (dobrze sprawdzi się popularne obecnie połączenie kuchni z salonem w jednym pomieszczeniu). Dobrze zaaranżowane mieszkanie z pewnością będzie miejscem, w którym będziemy chętnie spędzać swój wolny czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here