Medycyna estetyczna

0
271
Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zrobiła się ostatnimi czasy niezwykle modnym wyborem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na wykonanie pewnych zabiegów poprawiających ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu doprowadziło, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny stają się bardziej konkurencyjne. Dzięki temu procesowi obecnie nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie pozwolić na wizualne poprawki. Rozmaitość takich zabiegów dodatkowo jest szeroka. Są wśród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych wprost w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość przedrzeć się związki czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -polega na wprowadzaniu do wewnątrz skory substancji aktywnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces inwazyjny, przeprowadzany z użyciem igły; opiera się na podaniu związków2 aktywnych przy użyciu igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na co dzień zwana również mikro peelingiem. To zabieg automatycznego ścierania naskórka z udziałem konkretnie kontrolowanego ciągu mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, dotlenia i umacnia skórę, a dodatkowo stymuluje wytwarzanie kolagenu. Za sprawą czego pozwala na usunięcie problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten kategoryzuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób mających skórę cienką i delikatną, a ponadto dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen dodatkowo obkurcza naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i powstrzymuje wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji poleca się stosować przy aktywnym trądziku, a także w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Zabieg polega na zwiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do zamierzonego rezultatu. Jest to szybki proces, zajmujący zwykle biorąc w to sondaż wstępny z zainteresowanym od 45 minut do 60 minut. Następstwa pozostają od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Skutki działania botoksu wypróbowały najprzód neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki biorą się z silnej aktywności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy dostanie właściwy sygnał z włókna nerwowego. Kiedy podany będzie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a co za tym idzie nie pojawiają się zmarszczki. Wynik utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W efekcie użycia botoksu można również odbudować włosy.

Liposukcja

To mechanizm odsysania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią by zredukować ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej otyłości wymagana okazuje się także lipektomia (zlikwidowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here