Fotografia ślubna. Czym powinna być?

0
307
Fotografia ślubna. Czym powinna być?

Niewątpliwie fotografia ślubna jest jedną z najtrudniejszych gałęzi fotografii. Mogłoby się wydawać, że wykonanie zdjęć okolicznościowych to bardzo prosta sprawa. Jest to jednak błędne podejście, biorąc pod uwagę rosnącą świadomość klientów oraz fakt, że w tym wypadku liczy się stworzenie pamiątki ponadczasowej, unikatowej i pod każdym względem wyjątkowej. Przed fotografem ślubnym stoi wiele wyzwań, które musi wziąć pod uwagę. Nikt nie odtworzy konkretnej sceny tylko, dlatego że fotograf za późno zorientował się w sytuacji. Jakie wobec tego kryteria musi spełniać idealny fotograf ślubny i jaki sprzęt będzie odpowiednim wyborem?

Dyskretny gość na ślubie i weselu

Idealny fotograf ślubny będzie osobą, która w żadnym wypadku nie rzuca się w oczy, ale jednocześnie znajduje się w centrum najważniejszych wydarzeń podczas ślubu oraz wesela. Będzie kimś na wzór niewidzialnego duszka, który przemieszcza się bezszelestnie i w żadnym stopniu nie zakłóca gościom udanej imprezy. Z całą pewnością musi być również osobą, która w sposób naturalny wzbudza zaufanie młodej pary. To oni są najważniejszymi osobami z perspektywy fotografa i to ich oczekiwania muszą być spełnione w stu procentach. Bardzo ważnym jest ustalenie szczegółów umowy już podczas pierwszego spotkania. Żeby jednak do tego doszło, fotograf ślubny musiał przejść pewnego rodzaju test. Klient nie zainteresuje się usługami fotografa, który nie posiada imponującego portfolio. To niezwykle ważny element o który warto zadbać w pierwszej kolejności. Fotografia ślubna to twardy orzech do zgryzienia. Liczy się refleks oraz umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktu. Trzeba również posiadać umiejętność rejestrowania niewypowiedzianych emocji, które towarzyszą młodej parze podczas ślubu i wesela.

Jaki sprzęt będzie najlepszy dla fotografa ślubnego?

Bez wątpienia trzeba zaopatrzyć się w zestaw, który zapewni absolutny komfort podczas wykonywanej pracy. Doskonałym pomysłem będzie aparat uzbrojony w obiektyw stałoogniskowy 50mm. Tego rodzaju jasny obiektyw pozwoli tworzyć wyjątkowe portrety z pięknym bokeh w tle. Jest jasny, a zatem poradzi sobie w nieco mniej sprzyjających warunkach świetlnych. Dobrze będzie również posiadać obiektyw zmiennoogniskowy, a także lampę zewnętrzną.

Fotograf Ślubny Marcin Orzołek https://www.marcinorzolek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here