Izolacja ciągów komunikacyjnych dzięki kurtynom paskowym

0
190
Izolacja ciągów komunikacyjnych dzięki kurtynom paskowym

Do czego służą kurtyny paskowe?

Kurtyny paskowe to element wyposażenia pomieszczeń chłodniczych a ściślej mówiąc przejść miedzy pomieszczeniami chłodniczymi a reszta pomieszczeń w zakładzie pracy. Kurtyny paskowe wykonane są z powszechnie nam znanego materiału PCV który jest doskonałym izolatorem cieplnym a jednocześnie stosunkowo wytrzymałym. Kurtyny nie są jedynym zabezpieczeniem w przypadku chłodni ale mają one swoje istotne zadanie w zarządzaniu temperatura pomieszczenia. Jako że chłodnie np. w restauracjach narażone są na ciągłe otwieranie, to aby ograniczyć nagrzewanie się takiej chłodni przez wpuszczanie ciepłego powietrza z kuchni stosuje się takiego rodzaju bramy kurtynowe. Kurtyna chłodnicza na przejściach komunikacyjnych zatrzymują powietrze i sprawiają że pomieszczenie utrzymuje swoją temperaturę.

Bramy kurtynowe wykorzystuje się również w różnego rodzaju magazynach w których odpowiednia temperatura jest kluczem do przechowywania towarów w odpowiednim stanie. Warto zauważyć że kurtyny paskowe są uniwersalnym rozwiązaniem stosowanym w różnych branżach co dowodzi ich skuteczności, a ze względu na prostotę ich wykonania i wytrzymałość ryzyko awarii jest znikome. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązanie jest raczej długoterminowa i gwarantuje przy prawidłowym użytkowaniu duże oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej jak i zwiększeniem efektywności pracy.

Kurtyny paskowe pcv przydadzą się również w warsztatach i innych zakładach pracy, dzięki którym w pomieszczeniu tworzony jest mikroklimat uniezależniony od nawet dość złych warunków atmosferycznych na zewnątrz. Warto zauważyć że te rozwiązanie jest powszechnie stosowane na lakierniach samochodowych dzięki czemu pył nie dostaje się do pomieszczenia i nie niszczy pracy lakiernika. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się we wielu zakładach i restauracjach.

Dlaczego warto stosować bramy komunikacyjne?

Stosowanie kurtyn paskowych jest stosunkowo tanie i nie wymaga od nas inwestowania dużych środków. Stosunek zysków do strat w przypadku używania tego rodzaju bram chłodniczych daje realna zmianę rachunków, oraz minimalizowanie ryzyka zepsucia przechowywanego towaru. Bramy tego rodzaju wykorzystywane na magazynach gwarantują ograniczenie przedostawania się wilgoci do osuszanych części magazynowych a także gwarantuje swobodną możliwość przemieszczania się nawet dużym maszynom takim jak wózki widłowe. Bramki paskowe umożliwiają sprawniejsze przemieszczanie się pracowników a co za tym idzie większą wydajność pracy, która jest tak kluczowa w dzisiejszych czasach. Używanie takiego rozwiązania sprawi że zyskamy oszczędności na energii elektrycznej jednocześnie zwiększając tempo pracy i jej efektywność.
Nie należy traktować kurtyn tego rodzaju jako alternatywy dla drzwi ponieważ może się to źle skończyć dla stanu naszych towarów na magazynie. Tego rodzaju rozwiązanie jest tylko uzupełnieniem i narzędziem umożliwiającym sprawniejsze przemieszczanie się pracowników i maszyn przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich warunków na magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here