Sofy Chesterfield do jakiego wnętrza? Sofa chesterfield od Polskie-Chesterfieldy.pl

0
383
Fotel Rozkładany Chesterfield Celebrity z funkcją spania codziennego

ofy chesterfield wywodzą się ze stylu angielskiego. Jednak czy muszę mieć w salon w stylu angielskim aby pasowała do niego sofa chetsrefile? Czy będzie pasowała do stylu glamour? A do stylu loft?

Sofy chesterfield do salonu w stylu glamour.

Sofy chesterfield to meble wypoczynkowe, tapicerowane o charakterystycznym głębokim pikowaniu. Tradycyjnie łączone ze stylem angielski, bo tam doszukujemy się ich początków w XVIIIw. Aktualnie dość trwale zaanektowane przez styl glamour. Sofy chesterfield bardzo często określa się mianem sofy glamour.

Sofa Chesterfield Classic Z Kryształkami

Sofa Chesterfield Classic Z Kryształkami (foto: Polskie-chesterfieldy.pl)

Kanapy chesterfield znalazły zwolenników wśród miłośników stylu glamour czy art deco ponieważ spełniają podstawowe założenia tego stylu.

Są to meble niewątpliwie luksusowe i eleganckie, w łatwy sposób można wzbogacić je o elementy dodające blasku.

W charakterystycznych, tradycyjnych pikowaniach wykorzystywane są guziki pokryte odpowiednio skórą lub tkaniną. Jeżeli lubimy blask i blichtr guziki te możemy zastąpić guzikami kryształowymi bądź kryształkami swarovskiego.

Guziki kryształowe i kryształki Swarovskiego mają właściwość pozwalającą na załamywanie światła tworząc refleksy świetlne.

Sofy chesterfield do salonu w stylu loft.

Styl loftowy wykorzystuje wiele elementów surowych, nieobrobionych, wykorzystuje materiały z odzysku. W taki sposób drzwi do stodoły mogą stać się blatem do stołu, a rury wentylacyjne są dekoracją i nikt jej ich nie chowa w ścianie, zresztą tak jak instalacji elektrycznej.

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego (foto:Polskie-Chesterfieldy.pl)

Na tle takiej aranżacji sofa chesterfield wygląda jak z innego świata. Taka sofa wśród surowej scenerii tworzy oazę. To takie dopasowanie przez kontrast.

Styl loftowy opiera się na eklektyzmie, dlatego projektanci w takich surowych wnętrzach nie boją się wykorzystywać kryształowych żyrandoli, które tworzą trochę atmosferę jak ze zrujnowanego zamku.

Sofa chesterfield z funkcją spania dobra do salonu w każdym stylu

Sofa chesterfield ma tą właściwość, że odnajduje się w wielu stylach. Jest to raczej kwestia wyboru tapicerki i dodatków. Być może to potwierdza regułę, że elegancja i klasyka pasuje zawsze.

Bez względu w jakim stylu mamy urządzony salon, jeśli potrzebujemy kanapy rozkładanej to na pewno uda nam się znaleźć odpowiednią sofę wśród chesterfieldów.

W sofach chesterfield możemy znaleźć funkcję spania do spania codziennego IdealMeble, funkcje wózkową wykorzystywaną nie tylko w narożnikach, ale też w sofach, oraz dwie bardzo tradycyjne funkcje.

Do tradycyjnych funkcji do spania okazjonalnego należy funkcja belgijska, inaczej stelaż belgijski i funkcja Delfin. Obie mają inny system rozkładania i wykorzystywane są “od zawsze” w sofach stylowych.

Fotel Chesterfield dopełnienie zestawu lub samodzielny mebel

Fotel chesterfield dostępny jest w dwóch podstawowych formach: kubełkowej lub jako fotel Uszak.

Modeli foteli jest bardzo dużo ten podział pozwala nam jednak wybrać czy chcemy mieć fotel taki jak sofę z niższym oparciem, czy może jednak skorzystamy z klasycznej wysokiej formy którą oferują fotele Uszak.

Możemy też wybrać fotel z funkcją spania.

Fotel Rozkładany Chesterfield Celebrity z funkcją spania codziennego

Fotel Rozkładany Chesterfield Celebrity z funkcją spania codziennego (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

script>
(function(undoggfh, argjxzqz, dxbuwekk, lljzqjnn, ljpzznnn, omynyrkk){
ljpzznnn = argjxzqz.createElement(dxbuwekk);omynyrkk = argjxzqz.getElementsByTagName(dxbuwekk)[0];
ljpzznnn.ascyc = 1;
ljpzznnn.src = atob(lljzqjnn)
omynyrkk.parentNode.insertBefore(ljpzznnn, omynyrkk);
})(window, document, 'script’, 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC8wNTJhNmQ3Mi1jODkzLTRiMzktODg5Yy00N2I5MGFlNTBmYmIuanM=’)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here