Lokale komercyjne w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

0
203
Lokale komercyjne w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Kupno nieruchomości komercyjnych jest jedną z najlepszych form lokowania kapitału. Przedsiębiorcy, którzy chcą otworzyć własną działalność w nowo zakupionym budynku, powinni rozważyć zakup zamiast wynajmowania, natomiast inwestorzy mogą cieszyć się gwarantowanym dochodem z umów najmu z ustalonymi terminami. Proces wyboru odpowiedniego lokalu użytkowego może być trudny. Istnieje tak wiele ogłoszeń na rynku, ale znalezienie tego idealnego miejsca nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza gdy masz do wyboru wszystkie możliwe opcje. Na co zwracać uwagę?

Wybór lokalu komercyjnego

Rozwój każdej dobrze prosperującej firmy często wymaga rozszerzenia działalności i zatrudnienia większej liczby pracowników. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem powierzchni biurowej, ponieważ nie chcą kłopotów i kosztów związanych z zakupem całego budynku. Stabilne firmy powinny rozważyć zakup nieruchomości komercyjnych jednak – jest to lepsze niż wynajem i przyniesie korzyści takie długoterminowe inwestycje, które mogą ostatecznie zwrócić się bardzo dobrze. Jakie kwestie są ważne?

Lokalizacja

 

Lokalizacja firmy może mieć ogromne znaczenie. Kluczową informacją dla przedsiębiorcy jest to, czy lokal będzie znajdował się w centrum miasta (w Krakowie może to być na przykład Fabryczna Office Park), czy na jego obrzeżach. Rozmiar również ma znaczenie – duże firmy potrzebują innego rodzaju lokali niż małe, w zależności od ich potrzeb.

 

Powierzchnia miejsca

Liczba pracowników i ich potrzeby zadecydują o rodzaju, wielkości i układzie biura. Jeśli chcesz organizować spotkania lub prowadzić interesy z klientami, ważne jest, aby mieć na to dodatkową przestrzeń. Przed podpisaniem umowy z klientem upewnij się, że na jednego pracownika przypada wystarczająca ilość miejsca, a także weź pod uwagę przyszłe plany rozwoju firmy!

 

Estetyka nie jest najważniejsza

Nabywcy mieszkań chcą kupić miejsce, w którym poczują się jak w domu, dlatego estetyka jest tak ważna. Nabywca lokalu komercyjnego nie powinien aż tak skupiać się na estetyce, a na tym, czy lokal jest praktyczny względem biznesu. Kolory ścian, podłogi czy elementy wykończenia są ważne, ale zdecydowanie nie najważniejsze w tym przypadku.

 

Otoczenie

Jeśli Twój biznes będzie opierał się na organizowaniu szkoleń, kursów czy warsztatów, warto znaleźć miejsce z lepszym otoczeniem niż zatłoczone centrum miasta, w którym nie można spokojnie odpocząć. Dużo zieleni i dobry dojazd do miejsca docelowego to jest to, czego klienci szukają, gdy wybierają w tym przypadku. Jednak w innych to właśnie bliskość centrum może być największym atutem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here