Przechowywanie podkładu wodoodpornego na materac. Zobacz, czy robisz to dobrze!

0
172
Przechowywanie podkładu wodoodpornego na materac. Zobacz, czy robisz to dobrze!

Podkładka na materac to rzecz, której raczej się nie ściąga. Chyba, że chcesz przez chwilę poczuć jak się odpoczywa bez niej, albo też, gdy musisz ją gdzieś przewieść. Jak przechowywać pokrowiec nieprzemakalny na materac aby służył długie lata?

Czyszczenie – podkładu wodoodpornego na materac

Przed schowaniem ochraniacz na materac trzeba dobrze wyczyścić. Pierwszym krokiem jest pozbycie się wszelkich okruchów i kurzu. W tym z pewnością pomoże odkurzacz z gęstą szczotką. Ważne aby wyczyścić to jeszcze zanim zdejmiesz pokrowiec z materaca. Następnie wilgotną ściereczką zetrzyj wszystkie małe i większe plamy, używając do tego łagodnego detergentu.

Rada: Nie wszystkie nieprzemakalne pokrowce na materac można prać w pralce. Nim wrzucisz więc na szybkie pranie, koniecznie zobacz dołączoną metkę albo skonsultuj się z producentem.

Dobrze wysusz podkład

Po tych czynnościach, możesz ściągnąć pokrowiec z materaca 90×200 i strzepnąć go kilka razy, aby usunąć ewentualny kurz. Kolejny krok to suszenie. Rekomenduje się robić to w słoneczny i ciepły dzień tak, aby mieć pewność, że w ochraniaczu nie zostanie ani grama wilgoci.

Rada: Jeżeli nie masz możliwości suszenia na świeżym powietrzu, spróbuj pomóc sobie zwykłą suszarką do włosów. Będzie to żmudny i długi proces, ale z pewnością przyniesie zamierzone efekty.

Odśwież sodą oczyszczoną podkład

Zastosuj patent dobrze znany z czyszczenia materaca. Wysyp na powierzchnię pokrowca sodę oczyszczoną a następnie poczekaj dwie godziny. Soda usunie wszelkie niepożądane drobnoustroje które jeszcze zostały na powierzchni. Następnie wszystko usuń za pomocą odkurzacza.

Rada: Aby zapach pozostał na dłużej, możesz skropić powierzchnię odrobiną olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego.

Pora na rolowanie

Większość wodoodpornych podkładów na materac jest dostarczana w specjalnych pokrowcach i najlepiej byłoby właśnie umieścić je tam w taki sposób. Nie zawsze jednak mamy możliwość przechowywania wszystkich opakowań. Rozwiązanie jest proste – niezbyt ciasne rolowanie materiału nie tylko rozwiąże problem zbytniego zajmowania miejsca. Dzięki temu podkład wodoodporny uniknie niepotrzebnych zgnieceń i potencjalnych uszkodzeń.

Rada: Jeżeli masz pokrowiec pikowany, postaraj się rolując nie ściskać go za mocno. Nie pozwól, aby powstały dodatkowe odkształcenia, które mogą pozostać na dłużej. Jeżeli masz cienką bawełnę, możesz ją wyłożyć na powierzchnię pokrowca i dopiero wtedy rozpocząć etap rolowania. Dodatkowo zredukuje to ewentualne zniekształcenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here