Renowacja tarasu – jak odnowić drewniany taras po zimie

0
575
Renowacja tarasu – jak odnowić drewniany taras po zimie

Obecnie istnieje moda na otaczanie się naturą – wakacje spędzamy wśród zieleni, domy budujemy z dala od miasta, a większość rzeczy w domu mamy wykonanych z drewna. Jedną z takich drewnianych rzeczy jest np. taras. Naturalne materiały są zdecydowanie lepsze od wyrobów sztucznych, zwłaszcza drewno, ale niestety jest z nim jeden problem – bardzo łatwo ulega zniszczeniom pod wpływem różnych czynników. Możemy starać się temu zapobiegać, albo zrobić to właściwie, konkretnie i na długo, za pomocą odpowiedniego impregnatu do powierzchni drewnianych. Jak tego dokonać? O tym przeczytasz w poniższym artykule, do czego cię oczywiście zachęcamy.

Drewniany taras – renowacja z produktami firmy Remmers

Drewniany taras to idealne miejsce do wypoczynku, stworzone z naturalnego materiału, gdzie można poczytać książkę lub zaprosić gości. Niestety taras znajduje się poza domem, tym samym będąc wystawionym na działanie słońca, deszczu, owadów itd. Aby zapobiec niszczeniu drewna i uniknąć konieczności jego kosztownego naprawiania lub rozbiórki, należy nanieść na niego odpowiedni preparat ochronny. Jest to konieczne zwłaszcza po zimie, kiedy taras jest narażony na jeszcze większe niebezpieczeństwo, czyli gwałtowną zmianę temperatury oraz opady śniegu.

Renowacja drewnianego tarasu po zimie – krok pierwszy

Taras, wykonany z tradycyjnych desek świerkowych, sosnowych czy z modrzewia syberyjskiego lub europejskiego, wymaga od właściciela corocznej pielęgnacji, mającej na celu doprowadzenie go do świetności. W tym celu stosuje się różne impregnaty do drewna, dostępne obecnie nawet online, nakładane zazwyczaj zwykłym pędzlem. Aby prawidłowo rozpocząć renowację drewnianego tarasu, warto np. sprawdzić ofertę firmy Remmers i zakupić polecany przez nich olej do drewna bądź specjalną lazurę do drewna HK-Lasur. Niezależnie od tego, na który produkt się zdecydujemy, firma Remmers to gwarancja najwyższej jakości impregnatów do drewna, bardzo skutecznie zabezpieczających drewno przed wszelkimi zagrożeniami z zewnątrz oraz nadających tarasom pięknego wyglądu.
Jeżeli już zamówiłeś online albo kupiłeś osobiście lazurę do drewna HK-Lasur bądź olej do powierzchni drewnianej, oczyść dokładnie swój taras za pomocą wody oraz szczotki lub ewentualnie myjki ciśnieniowej. Musi on być idealnie czysty, abyś mógł go odpowiednio zabezpieczyć oraz z niego korzystać wiosną. Ponadto, jeżeli dostrzeżesz, że twój taras spatynował pod śniegiem, zastosuj również preparat do odszarzania drewna. Nie jest to konieczny krok, ale warto go rozważyć, aby taras znów cieszył się znakomitym wyglądem. Na koniec możesz również delikatnie przeszlifować drewniane powierzchnie, jeśli uznasz to za konieczne. Tak przygotowany taras możesz dopiero poddać renowacji zabezpieczającej.

Renowacja tarasu drewnianego po zimie – krok drugi

W drugim kroku przewidziano wykorzystanie zakupionego wcześniej preparatu, czyli oleju do drewna lub lazury HK-Lasur firmy Remmers. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po produkty tej marki? To proste, impregnat spełnia bardzo ważną rolę, której nie można lekceważyć. Pod jego wpływem taras zostaje zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz zyskuje piękne walory wizualne, poprawiające nastrój przebywających na nim osób. Właśnie dlatego należy wybierać jedynie profesjonalne produkty, charakteryzujące się dużą odpornością, trwałością oraz estetyką. Gwarancją tych elementów jest bez wątpienia firma Remmers, której produkty podbijają rynek od bardzo wielu lat, cieszą się ogromną popularnością i są na bieżąco ulepszane pod wpływem nowopowstających technologii.

Pamiętaj, że impregnat warto nałożyć dwukrotnie, nakładając za każdym razem nie za grubą warstwę preparatu i odczekując odpowiednią ilość czasu, aż powłoka wyschnie. Co więcej, zadanie to należy wykonać pędzlem, wcierając substancję w drewno, aby było ono chronione także od środka. Odpowiednio naniesiony impregnat pozwala cieszyć się pięknie prezentującym się drewnem przez cały rok, w czasie którego nie musisz się martwić o swój taras. Zamiast tego możesz korzystać z jego uroków oraz zapraszać na niego swoich przyjaciół i znajomych. Jak pokazują badania, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, pośród naturalnego drewna, bardzo dobrze wpływa na samopoczucie człowieka. Nie zwlekaj zatem i jeszcze dziś zainwestuj swoje pieniądze w profesjonalną lazurę HK firmy Remmers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here