Zalety cięcia laserowego

0
404
Zalety cięcia laserowego

Wśród głównych korzyści, jaka skłania przedsiębiorców do korzystania z tej usługi wymienić należy przede wszystkim ogromną oszczędność czasu. Przy małym nakładzie pracy człowieka, a dużej pracy maszyn, w stosunkowo krótkim czasie można uzyskać tysiące sztuk zamówionego materiału. Wielkim plusem jest także duża oszczędność materiału. Dzięki dokładnym rysunkom technicznym prace projektuje się tak, by odpad materiału na którym się pracuje był jak najmniejszy. Atutem jest również efekt tego, co można uzyskać cięciem laserowym. Dokładność, precyzja i możliwość uzyskania nawet bardzo skomplikowanych kształtów w formie kąta prostego, łuku czy otworu, a przy tym krawędzie zakończone tak, że nie wymagają dalszej obróbki to niewątpliwie wielka korzyść. Dzięki zastąpieniu pras automatycznych nowoczesnym laserem jest możliwość seryjnej produkcji jednego elementu o stu procentowej powtarzalności. Ta metoda jest również bezpieczna dla obrabianego materiału, gdyż nie powoduje odkształceń ani żadnych uszkodzeń. Dużą zaletą jest również różnorodność materiałów, jakie można ciąć laserem.

Cięcie laserem – na jakich materiałach

Metale kolorowe, miedź, blacha nierdzewna, mosiądz, aluminium i stal czarna to materiały, które można ciąć tak, aby uzyskać elementy o dużym formacie i te bardziej złożone. Dodatkowo w stali czarnej i miedzi można wycinać kształty.

Kto korzysta z tej usługi

Cała branża maszynowa, przemysłowa, wojskowa, medyczna, motoryzacyjna, sanitarna, budowlana, jak i artykuły gospodarstwa domowego jest wręcz zmuszona do korzystania z usług cięcia laserem. Wszystkie te sektory wciąż się rozwijają i wdrażają coraz to nowsze i bardziej skomplikowane technologie. Odchodzi się od pracy ręcznej, która spowalnia produkcję, a wdraża coraz więcej maszyn. Mają one za zadanie przyśpieszyć prace przy jednoczesnym zachowaniu lub zwiększeniu jakości uzyskanych elementów. Podobnie jest z branżą zajmującą się cięciem laserowym. Przez lata korzystano z pras automatycznych, ale potrzeba rynku i ciągły rozwój technologiczny przyśpieszył rozwój również dla tej dziedziny. Pojawiła się możliwość cięcia laserowego – szybsza, dokładniejsza, o zwiększonym nakładzie i wielu możliwościach.

Koszty i dodatkowe usługi

Samo cięcie laserem i jego koszt zależny jest od wielu czynników. Przy wycenie bierze się pod uwagę złożoność projektu, ilość materiału potrzebnego do obróbki, czas jaki trzeba na to poświęcić i precyzję wykonania. Takie usługi jak grawerowanie, galwanizowanie, szlifowanie, polerowanie, fazowanie i gradowanie to już usługi dodatkowo płatne. Wycena dla każdego projektu jest więc ustalana indywidualnie.

Realizacja projektu od a do z

Biorąc pod uwagę projekt zleceniodawcy zespół specjalistów tworzy rysunki techniczne, na bazie których rozpoczyna się prace. Cały proces przebiega szybko i sprawnie, a powstałe elementy są powtarzalne bez względu na wyjątkowość kształtów. Wysoka jakość i precyzja to podstawa cięcia laserowego. Przekonało się o tym wiele osób.

Precyzyjne cięcie laserem
https://kelmet.pl/ciecie-laserem
KEL-MET Jarosław Kieler
Zakład Pracy Chronionej
ul. Gminna 5
92-601 Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here