Montaż ogrzewania podłogowego

0
667
Montaż ogrzewania podłogowego

Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na ogrzewanie podłogowe, jako nowoczesny system grzewczy wykorzystywany zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Niezależnie od tego, czy posiadasz już budynek, czy dopiero planujesz go wybudować, na pewno rozważasz sposób dostarczania ciepła swojej rodzinie w chłodne, zimowe dni. Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, którego montażem na terenie Szczecina i okolic zajmuje się profesjonalna, rzetelna i bardzo doświadczona firma o nazwie Twój Instalator. W poniższym artykule postaramy się zestawić wady oraz zalety ogrzewania podłogowego oraz zastanowić się, dlaczego ten sposób ogrzewania pomieszczeń cieszy się tak dużą popularnością.

Zalety ogrzewania podłogowego

Coraz więcej osób, budujących lub remontujących swój dom, własne mieszkanie lub jakiś inny budynek, decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Czy ta nowoczesna, innowacyjna i niezwykle popularna metoda rzeczywiście jest dobrym wyborem? Jakie zalety posiada ogrzewanie podłogowe, że tak dużo osób rozważa jego montaż? Postanowiliśmy to sprawdzić i opisać poniżej.

Po pierwsze, ogrzewanie podłogowe pozwala zachować pionowy profil temperatury panującej w pomieszczeniu. Oznacza to, iż pokój, łazienka czy inne pomieszczenia nagrzewają się od podłogi i to właśnie tam, nisko, jest najcieplej. W ten sposób można zimą cieszyć się ciepłem pod nogami, ale jednocześnie na wysokości twarzy nie odczuwa się zbyt wysokiej temperatury, która maleje wraz z oddalaniem się od parkietu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu całe pomieszczenie lub cały dom, jeśli ma zamontowany system grzewczy w podłodze, nagrzewa się w równomiernym stopniu. Niestety nie można tego samego powiedzieć o tradycyjnych grzejnikach, które rozprowadzają ciepło w miejscu, gdzie są zamontowane, czyli głównie pod oknem.
Jest to na pewno znacząca zaleta, która przekonała niejednego użytkownika tego nowoczesnego systemu grzewczego do jego zamontowania. Należy jednak dodać, że zaletą ogrzewania podłogowego jest także brak nieładnie prezentującego się grzejnika, zamontowanego na ścianie. Ta zaleta z kolei przekonuje osoby dbające o wystrój i aranżację swojego wnętrza. Brak nieestetycznych rurek, podkreślmy, że zbierających kurz, to również doskonała oszczędność miejsca oraz ograniczenie występowania różnych alergii u domowników.

Zrezygnowanie z grzejnika na rzecz ogrzewania podłogowego wiąże się także z niższymi kosztami eksploatacji oraz (bardzo ważną dla świata) ekologią, bowiem w tym przypadku można skorzystać z odnawialnych źródeł energii, np. poprzez zamontowanie solarnych instalacji czy pomp ciepła. Co ciekawe, w tym przypadku także sprawdzi się firma Twój Instalator, która ma ogromne doświadczenie również w montowaniu pomp ciepła.

Wady podłogówki

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo opłacalną inwestycją, niemniej jak każda inna instalacja posiada swoje wady, z którymi należy się zapoznać przed rozpoczęciem remontu. Zacznijmy od tego, że na samym początku ponosimy nieco wyższe koszty, związane z położeniem instalacji pod podłogą. Po drugie, użytkownicy tej metody muszą zrezygnować z puszystych dywanów oraz racjonalnie rozstawić swoje meble i rozplanować sanitaria. Na koniec warto też dodać, że podłoga nagrzewa się powoli i długo stygnie. Mimo wszystko, wady te nie są zniechęcające, wręcz przeciwnie zalet jest w tym przypadku zdecydowanie więcej.

Twój Instalator – profesjonalny montaż ogrzewania podłogowego Szczecin

Firma Twój Instalator od wielu lat zajmuje się montażem różnorodnych instalacji sanitarnych, w województwie zachodniopomorskim i lubuskim, zarówno w kamienicach, jak i mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. W ofercie tego przedsiębiorstwa można znaleźć bardzo bogaty asortyment różnych akcesoriów i produktów, dzięki któremu można stworzyć w pełni oszczędny, nowoczesny oraz niezwykle funkcjonalny system ogrzewania podłogowego i nie tylko, zarządzanego przewodowo lub bezprzewodowo. Firma Twój Instalator słynie przede wszystkim z tego, że jest specjalistą w swojej branży, zatrudnia tylko doświadczonych pracowników i potrafi poradzić sobie z każdym wyzwaniem, a ponadto do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, profesjonalnie oraz z pasją. Nic więc dziwnego, że do tej pory zaufało jej tylu klientów. Właśnie dlatego zachęcamy do przejrzenia oferty tej firmy oraz skorzystania z jej usług montażowych, serwisowych oraz doradczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here